ABD’nin Virgina eyaletinde Johnson&Johnson’ın Kovid-19’a karşı geliştirdiği tek dozluk aşısını olan 74 yaşındaki adamın vücudunda yan etki nedeniyle kızarıklık ve ağrılı döküntüler meydana geldi. 5 günde iyileşen adam tüm yan etkilere rağmen herkesi aşı olmaya çağırdı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) kabusu sürerken, milyonlarca insan umudu aşılara bağladı. ABD menşeili JohnsonJohnson’un virüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşıda ise yan etki gözlemlendi. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Richard Terrell JohnsonJohsnon koronavirüs aşısının ilk dozunu uyguladıktan 4 gün sonra vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti.

“TÜM VÜCUDUMA YAYILDI”

Olay ile ilgili yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, “Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım” dedi.

YAN ETKİLERE RAĞMEN “AŞI OLUN” DEDİ

Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’in 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Aşı sonrası yaşadığı kabusa rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel,” Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Haberler.com